Wczytuję dane...

Idealna odzież robocza dla kobiet

Coraz częściej w zawodach typowo męskich pojawiają się kobiety. Pracują jako operatorki ciężkich maszyn, ogrodnicy, a nawet można je spotkać w halach przemysłowych lub na budowie. Sytuacja ta sprawiła, że producenci i sklepy z odzieżą roboczą i ochronną rozszerzyli swoją ofertę o takie ubrania, które przeznaczone są właśnie dla pań. Co znajdziemy w ich ofercie?

Koszule, kurtki i spodnie robocze dla kobiet

Podstawowymi elementami odzieży roboczej są spodnie robocze, koszule oraz kurtki, które zakłada się w chłodniejsze dni. Jeszcze do niedawna kobiety musiały nosić w pracy ubrania męskie, ponieważ producenci nie oferowali dla nich żadnej alternatywy. Często było to bardzo problematyczne, ze względu na brak odpowiednich rozmiarów – niejednokrotnie nawet najmniejsze rozmiary wymagały poprawek krawieckich związanych ze skróceniem nogawek czy poszerzeniem spodni w biodrach. Zmiany były konieczne, ponieważ profesjonalne ubrania do pracy powinny być dopasowane. Zbyt duża ilość materiału może bowiem być przyczyną wypadku, np. poprzez wciągnięcie go przez maszynę. Na szczęście dzisiaj w profesjonalnych sklepach BHP kobiety znajdą spodnie robocze, kurtki, koszulki oraz inne ubrania, które uszyte zostały z uwzględnieniem ich budowy ciała.

rękawice robocze

Obuwie ochronne i rękawice robocze

Oprócz wzrostu i różnic w budowie sylwetki ciała, kobiety mają zwykle znacznie mniejsze stopy oraz dłonie niż panowie. Parametry te również stanowiły problem, ponieważ ciężko było kupić buty w rozmiarze 36 lub rękawice robocze idealnie przylegające do zgrabnych, kobiecych palców. Na szczęście także to się zmieniło, gdy zwiększyło się zapotrzebowanie na mniejsze obuwie i dodatkowe akcesoria. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych z odzieżą ochronną znajdziemy wiele produktów dla kobiet. Różnice polegają nie tylko w rozmiarze, ale także w prezentacji wizualnej wyrobów. Buty robocze z różowymi wstawkami, czy rękawice robocze w kolorowe wzory już nikogo nie dziwią. Najważniejsze jest jednak to, że w ofercie można znaleźć ubrania, które stanowią ochronę przed szkodliwymi czynnikami, brudem oraz uszkodzeniami ciała. Dzięki temu kobiety mogą wykonywać swoje obowiązki jeszcze bardziej wydajnie i bezpiecznie.

Ubrania robocze powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, a ich rozmiar należy dopasować do sylwetki pracownika, aby nie miał on skrępowanych ruchów podczas realizacji powierzonych mu zadań. Rozszerzenie oferty sklepów z ubraniami roboczymi o produkty dedykowane paniom to niewątpliwie strzał w dziesiątkę.